پیام تبریک معاونت آموزشی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

22 آبان 1398
دکتر اکبرزاده معاون آموزشی دانشگاه طی پیامی هفته کتاب و کتابخوانی
را تبریک گفت

 

آغاز شکوهمندانه هفته کتاب و کتابخوانی و بهار کتاب یادآور رسالت مهم انسان‌های کره خاکیست که نگاه ویژه هر یک از آحاد جامعه- از جمله اساتید، دانشجویان و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت را می‌طلبد. کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال و میراث‌دار اندیشه بشری که حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر فن‌آوری و وسائل ارتباطی، نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه جلوه های گسترده تر، تازه تر و پایدارتری یافته است و اشاعه این موضوع و همچنین فرهنگ سازی مسأله کتاب و کتابخوانی، نیازمند عزم ملی است و اجرای دقیق این مسئولیت خطیر از مهمترین مسائل است. کتاب، دربردارنده ی اندیشه‌های اندیشه ورزان و نخبگان ملت ها و امانت دار عقلانیت و خردورزی و حاصل تدبر و تجربه ‏های اهل علم و معرفت است. آیینه‌ای که بخش اعظم ره آورد تمدنهای ماندگار تاریخ را به نمایش می‌گذارد.
عوامل متعددی در هدایت دانشجویان به مطالعه و خوانش اطلاعات مضبوط تأثیرگذارند که در این بین، استاد رکـن اسـاسی است. استاد اگر عـلاقه‌مند و کـاردان باشد، می‌تواند اثر عمیقی در ایجاد علاقه به مطالعه برجای بگذارد و با شناخت رغبت‌هاو علاقه‌مندی‌های دانش‌جویان آنان را به سوی مطالعه و کتاب‌خوانی هدایت کند. به دیگر سخن، استاد می‌تواند از این رهگذر به جهان برنامه‌ریزی دانشجویان ورود کند. کتاب‌های خوب را معرفی ‌نماید، زمانی از ساعات تدریس خود را به گفت‌وگو درباره کتاب اختصاص ‌دهد و در نهایت دانشجویان را به سمت دانش فراخواند.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این مناسبت را به اهل قلم،نویسندگان ، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران عرصه اندیشه، چاپ و نشر کتاب ، اساتید گروه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی و تمامی دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی تبریک و تهنیت عرض نموده واز همت والای اهل فکر، اندیشه و قلم که در ترویج این مسئولیت خطیر می کوشند نیز قدردانی می نمایم.

دکتر صمد اکبرزاده

معاون آموزشی دانشگاه


کلمات کلیدی:
پیام.تبریک     معاون.آموزشی     کتابدار     هفته.کتابداری    

تاریخ بروز رسانی:   22 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >